Veel taxichauffeurs zijn goed in hun vak, maar de klant/consument vraagt meer en eist meer. Om het kwaliteitsniveau te verhogen, heeft de minister in nauw overleg met de taxibranche, besloten om per 1 juli 2004 een verplicht examen voor taxichauffeurs in te voeren. Iedereen die chauffeur wil worden op een taxi, moet met goed gevolg het wettelijk verplichte CCV-examen voor taxichauffeurs afleggen. BACE heeft de basisopleiding taxichauffeur ontwikkeld die aankomende chauffeurs goed voorbereid op het succesvol afleggen van dit examen.
Doelgroep
Personen die in de transportbranche willen gaan werken als chauffeur van een taxi.
Inhoud
In het theoriedeel, bestaande uit 4 dagdelen, wordt aandacht geschonken aan de volgende onderwerpen;
- Administratie en documenten
- Wet- en regelgeving
- Verkeersdeelname
- Verkeersongevallen, verstoringen en calamiteiten
- Afhandeling ongevallen
- Oplossen van storingen
- Communicatie en boordapparatuur
- Klantgerichtheid en beroepshouding
- Klantsoorten en gedrag
- Conflictsituaties en het eigen gedrag
- Handelen bij agressie
- Klachtenprocedure
- Route en rijtijd
- Topografische kennis
In het praktijkdeel (1 dagdeel) wordt tijdens verkeersdeelname aandacht geschonken aan:
- Toepassing wet-en regelgeving
- Uitvoering rijklaarcontrole
Frequentie
6x per jaar.
Duur
Theorie: 2 dagen.
Praktijk: 3,5 uur.
Studiebelasting
Circa 22 uur.
Leslocatie(s)
Theorie: Nieuwegein en Den Bosch. Tevens is het mogelijk deze opleiding incompany te verzorgen.
Bij voldoende aanmeldingen kan deze opleiding ook op één van onze andere locaties gegeven worden. Klik hier voor het volledige overzicht.
Praktijk: Utrecht, Amsterdam, Alkmaar en Rotterdam.
Lestijden
08.30 uur tot 16.00 uur.
Examen
Het examen bestaat uit een theorie- en een praktijkgedeelte. U kunt eerst het theorie-examen doen en daarna het praktijkexamen, maar andersom mag ook. Kandidaten die slagen voor beide onderdelen ontvangen het Basisdiploma Taxichauffeur zoals bedoeld in de Taxiwet. De examens worden afgenomen op CBR oproepplaatsen. Voor het praktijkexamen kunt u er voor kiezen om naar het examen te gaan met een eigen auto. Deze moet dan voldoen aan de normale wettelijke eisen en voorzien zijn van 4 portieren, tenzij het een taxibusje is. In dat geval zijn 3 portieren voldoende. Het theorie examen bestaat uit 40 meerkeuzenvragen. De praktijkrit duurt 70 minuten, de mondelinge toets duurt 15 minuten.
Bijzonderheden
Cursisten dienen in het bezit te zijn van een B-rijbewijs. Tevens wordt enige affiniteit met dienstverlening en autorijden aanbevolen. En verder beheersing van de Nederlandse taal op minimaal A2-niveau. Klik hier voor meer informatie.
Lesdata
Klik hier voor het volledige overzicht.
Prijzen
De opleiding kost € 644,50 (excl. btw en examenkosten).
Direct inschrijven?
Klik hier om u direct voor deze opleiding in te schrijven!
Offerte aanvragen?
Klik hier om direct een offerte aan te vragen.
Meer informatie?
Neem voor meer informatie gerust contact met ons op via telefoonnummer (030) 600 50 80 of mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..